Медики Херсонщини ведуть активну боротьбу с онкологічними захворюваннями

Написано Adm в . Опубликовано в Здоровье

З нагоди всесвітнього дня боротьби з раком у Херсонському обласному онкологічному диспансері для представників ЗМІ відбувся прес-тур, у якому взяли участь заступник директора Департаменту охорони  здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарєва, головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур, головний позаштатний онколог Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Олександр Гловацький та позаштатний обласний онкогінеколог Департаменту охорони здоров’я  Валентина Салтишева.

«На виконання завдань Президента України на сьогоднішній день в області створені умови  для проведення повноцінної  діагностики і лікування хворих на злоякісні новоутворення. Онкологічна служба Херсонщини представлена нашим закладом, обласним онкологічним диспансером, який надає медичну допомогу на третинному рівні, та районними лікарями-онкологами», — сказала Ірина Сокур. Вона зазначила, що обласний онкологічний диспансер оснащений сучасним обладнанням і має єдиний на всьому півдні України цифровий мамограф, який має високу роздільну здатність і дозволяє виявляти новоутворення молочної залози розміром у декілька мікрон.

У свою чергу, Ліна Бондарєва,  заступник директора Департаменту охорони  здоров’я облдержадміністрації, акцентувала увагу на важливості піклування про здоров’я:  вести здоровий спосіб життя, більше перебувати на свіжому повітрі, обмежити перебування на сонці та у соляріях.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, в області функціонують 7 районних мамологічних кабінетів та 2 обласних мамологічних центри, на базі обласної клінічної лікарні й облонкодиспансеру, оснащених мамографічним  обладнанням та апаратами УЗД.

Херсонський обласний онкологічний диспансер повністю забезпечує пацієнтів усіма необхідними засобами, надає безкоштовне протезування жінок після мастеткомії  молочної залози, ліфами, компресійними рукавами. Також пропонує  хворим з області залишитись в пансіонаті на деякий час для проходження діагностики, а в денному стаціонарі найчастіше приймають місцевих.

onko

Довідка. У Херсонській області рівень онкологічної захворюваності на 100 тисяч населення має тенденцію до зниження — 409,7 проти 409,8 у 2012 році. Рівні смертності населення області від раку (193,8 проти 194,5) стабілізовано, а зазначені показники протягом останніх років є нижчими від показників по Україні.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

138