Максим КРАВЦОВ: «Медична реформа – вирок для галузі»

Написано . в . Опубликовано в Здоровье, Новости

Усі 22 роки існування незалежної української держави влада щось реформує. Особливо цей процес активізується перед черговими виборами. Але прості громадяни аж ніяк не бачать в країні позитивних прикладів реформування будь-якої галузі та подолання всюдисущої руїни. Більше того: руйнується навіть те, що продуктивно працювало десятиліттями.

Коммунисти

«Цього разу влада заходилася реформувати медицину. І вже сьогодні можна стверджувати, що реформування медичної галузі перетворюється на жорстокі експерименти над людьми», — вважає перший секретар Скадовського райкому КПУ Максим Кравцов.

На Херсонщині у першу чергу реформуватимуть систему першочергової медично-санітарної допомоги. Що це означає для простої людини? Те, що ситуація з вкрай поганої стане просто катастрофічною. У віддалених селах не буде фельдшерських амбулаторій чи бодай фельдшерських пунктів. Можуть зникнути навіть аптеки. Мовляв, оптимізація. Натомість створюватимуться так звані госпітальні округи, які об’єднуватимуть три-чотири райони. А районна лікарня залишиться в центрі такого госпітального округу. І тепер, аби отримати будь-яку медичну допомогу, людям доведеться їхати за сотню кілометрів. З нашим транспортним сполученням і копійчаними пенсіями і зарплатами – недешеве задоволення.

«Добре, якщо в селі залишиться хоча б один фельдшер. Та й що він зможе зробити в наших умовах? Поміряти тиск, зробити укол і порадити якусь таблетку «від усього», — переконаний Максим Кравцов. – Люди в селах і так до останнього відтягують візит до лікаря через безгрошів’я, а тепер взагалі просто лягатимуть і помиратимуть».

«Весело» буде й тим, хто через стан здоров’я потребуватиме виклику «швидкої». Горе-реформатори хочуть замінити професійних лікарів і медсестер у бригадах невідкладної медичної допомоги на людей, далеких від медицини.

«Планується, що до новостворених бригад екстреної медичної допомоги входитимуть пожежники, міліціонери тощо. А це означає, що замість професійних медиків у нас будуть бригади з доставки в морг. Замість карет швидкої допомоги областю їздитимуть труповозки, адже такі «спеціалісти» живим до лікарні нікого не довезуть. Урядовці кажуть: є євростандарти, швидку допомогу треба замінити екстреною. Та хіба остання не потребує ніяких фінансових вливань? Звідки візьмуться нові машини з сучасним обладнанням, відремонтовані лікарні, добре підготовлені кадри? Вони що, в іншій реальності мешкають?» — наполягає молодий комуніст Максим Кравцов.

У результаті цієї «прогресивної реформи» зміниться не тільки вивіска на станціях швидкої допомоги, зміниться усе. Тепер існуватиме єдиний диспетчерський пункт, який прийматиме усі виклики про допомогу з усієї області. Тобто, якщо ви мешкаєте, наприклад, в Скадовську і у вас стався серцевий напад, екстрена допомога до вас їхатиме з Херсона. Чи встигне?

Максим Кравцов твердо переконаний: для мешканців Херсонщини ця реформа – просто геноцид. У низці районів взагалі не буде медзакладів. Уже сьогодні багатьох медпрацівників попереджають про звільнення, скорочують фінансування лікарень, ліжко-місця в стаціонарах. У районних лікарнях області бюджетного фінансування ледь вистачає на мізерні зарплати лікарям, які, до речі, теж заморозили на вимогу МВФ. Про який розвиток матеріально-технічної бази і кваліфіковані кадри може йтися за таких умов? Існуючу модель медицини в Україні знищувати в жодному разі не можна. Потрібно її гідно фінансувати й жорстко контролювати витрати коштів.

Ірина ЗАДНІПРЯНА.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

152