Слава визволителям України

Написано Adm в . Опубликовано в История

З метою вшанування ветеранів війни, світлої пам’яті загиблих воїнів-визволителів та виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо залучення громадськості до реалізації державної і регіональної політики, у Великолепетиському районі у форматі автопробігу відбувся другий етап естафети пам’яті «Слава визволителям України», присвячений 70-й річниці визволення сіл від фашистів.

Учасниками автопробігу стали ветерани Великої Вітчизняної війни, солдатські вдови, діти війни, депутати місцевих рад, учнівська молодь та громадськість.

Аби вшанувати пам’ять однополчан, до району, незважаючи на свій поважний вік (90 років), прибув почесний гість – ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник визволення району, зв’язківець-розвідник 301-ї Гвардійської дивізії 5-ї ударної армії Олександр Іванович Швецов.

О 8 годині ранку автоколона із символікою — державною, Партії регіонів та прапорами держави-переможниці у Великій Вітчизняній війні — вирушила за маршрутом: Катеринівка – Костянтинівка – Мала Лепетиха – Князе-Григорівка, бо саме в такій послідовності радянські війська звільняли села від фашистських загарбників.

У всіх вищезазначених населених пунктах учасників автопробігу тепло зустрічали жителі місцевих громад.

Під час урочистих мітингів, проведених у кожному з сіл, місцевих жителів з 70-річчям визволення від фашистських загарбників вітав голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч та сільські голови. У своїй промові керівник району зазначив: «Пам’ятна дата визволення кожного села – це тисячі життєвих історій героїв-визволителів. Це життєписи молодих хлопців та дівчат, які мужньо захищали свій дім, своє село, свою Батьківщину. Їх подвиг — це приклад для молоді сьогодення. На Великолепетищині зберігають пам’ять про Велику Перемогу, про кожен день, який наближав її. Наш святий обов’язок — зберегти згадку про тих, кого сьогодні немає поруч з нами, віддати шану тим, хто пройшов через лихоліття страшної війни — нашим дорогим ветеранам. Саме з цією метою від села до села, по всіх місцях бойової слави проходить патріотична естафета пам’яті».

Перед учасниками заходу виступив ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник визволення населених пунктів району Олександр Іванович Швецов, який привітав місцевих жителів з ювілейною датою, поділився з ними спогадами про тяжкі дні окупації та висловив сподівання на те, що у майбутньому більше ніколи війська загарбників не зазіхнуть на нашу землю.

veteran

У кожному населеному пункті на знак шани і вдячності воїнам-визволителям, які ціною власного життя дарували мирне сьогодення, учасники заходу поклали квіти, вінки до пам’ятників та пам’ятних знаків і вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та залпами почесної варти. Після урочистостей усі бажаючі мали змогу скуштувати «солдатську кашу».

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153