Цінові «гойдалки»

Написано Adm в . Опубликовано в Экономика

Протягом останніх тижнів ТОП-темою в Україні залишається ситуація з Кримом. Проте за тисячами новин про півострів загубилася інша, не менш важлива для українців тема – подорожчання на продовольчому ринку. Не оминув цей неприємний факт і Херсон. Місцеві нарікають: подорожчання помітили практично одразу й у багатьох групах товарів.

Як відомо, на цінову політику ринків впливають численні фактори. Тут і врожай, і підвищення цін на паливо, добрива, тощо. Приміром, одним із чинників, який призвів до подорожчання цибулі, став саме незначний врожай минулого року – зазначають продавці.

Вісім гривень за кіло цибулі! Ганебно, та це один з найгірших показників, порівняно з країнами Європи. Подекуди різниця між ціною за «нашу» та «їхню» цибулю становить ледве не вдвічі! Далеко не краща ситуація спостерігається й з іншими продуктами, які входять до складу, так званого, борщового набору.

Несподівано для покупців, проте виправдано з точки зору продавців, злетіли ціни на огірки, помідори, ківі, гранати та цитрусові. Словом, все те, що приїздить до нас переважно з Туреччини та Єгипту.

Якщо подорожчання завезених із-за кордону овочів та фруктів можна ще хоч якось зрозуміти, то як пояснити той факт, що в Україні злетіли ціни на цукор-пісок, крупи, борошно та соняшникову олію!? Тобто на ті продукти, передовими виробниками яких ми ще донедавна вважалися… Цікаво, та у двох групах товарів ситуація в країні спостерігається з точністю до навпаки. Молочні та м’ясні продукти з села почали падати у ціні…

rynok

Жінка нарікає: все через те, що попит на ці групи товарів відчутно знизився. Тож доводиться йти на поступки покупцям, аби лише купували. Проте і це особливо не рятує ситуації, зізнаються продавці м’яса та «молочки». Днями цінову ситуацію в Україні прокоментували у Продовольчій сільськогосподарській організації Об’єднаних Націй. Там подорожчання на окремі групи товарів пов’язали, перш за все, із останніми подіями в нашій країні. Друге та третє місця, на думку закордонних експертів, посіли: складні погодні умови минулої зими та, як закономірність, підвищення споживчого попиту. Проте чому ситуацію в Україні пояснюють іноземні фахівці, а наші здебільшого відмовчуються – це питання… Чи-то представники влади не помічають коливань ринкових цін, чи-то на тлі бурхливих подій про таке важливе питання просто усі забули?

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

151