У скадовському районі відкрито міні-ферми сімейного типу

Написано Adm в . Опубликовано в Экономика

17 січня  2014 року  в селах Красне та Приморське відбулося урочисте відкриття ферм сімейного типу в рамках проекту “Українські молочарські кооперативи”, який впроваджується Міжнародною організацією “Добробут громад” під головуванням заступника Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Н.П. Ланкіної.

На відкритті були присутні спеціалісти управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, власники реконструйованих сімейних ферм, сімей: Куценків, Мізєрових та Панько, представники ТОВ “Данон Дніпро”, координатор проекту представник Міжнародної організації “Добробут громад”, сільські голови, голови кооперативів району  та області,  місцеві жителі.

Мета проекту – надання засобів та можливостей сільським громадам району для підвищення рівня життя через розвиток багатофункціональних сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (СОК).

СОК “Роксолана”, який займається заготівлею молока, став учасником третьої фази проекту “Розвиток молочарських кооперативів в Україні”, що впроваджується Міжнародною благодійною організацією “Добробут громад” у співпраці з компанією “Данон” та сільськогосподарською службою Дніпропетровської області за фінансової підтримки Фонду Данон Екосистем (Франція), Хейфер Інтнрнешенел (США) та DFATD/SOCODEVI ( Канада). Загальний обсяг інвестицій у СОКи Херсонської області з проекту вже склав понад 2 млн 200 тис. грн. Завдяки членам кооперативу “Роксолана” було відкрито дві ферми сімейного типу та йде реконструкція ще трьох на території Красненської сільської ради.

У рамках цього проекту виділяються кошти на реконструкцію старих ферм та закупівлю найсучаснішого обладнання. Міні-ферми сімейного типу розраховані на десять голів корів, для яких створюються комфортні умови задля отримання якісного молока. Так, на ферми закуплено та встановлено вентилятори повітря, сучасне освітлення, підтримання температури повітря постійно + 18 градусів С, доїльні апарати, охолоджувачі молока, встановлено кормові столи для тварин замість старих кормушок.

mimi2Відкриття першої сімейної ферми на території району в с.Красному розпочалося з виступу заступника Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Н.П. Ланкіної, яка зазначила, що обласна державна адміністрація, як і районна підтримує відкриття таких ферм на території району та надає кошти в сумі чотири тисячі гривень, які передбачені в рамках програми “Власний дім” на оформлення документів, необхідних для цього. Ферми надають жителям села можливість отримати прибуток від своєї праці, підвищити якість молока та підтримати розвиток сільських територій.

Перед присутніми виступили також представник ТОВ “Данон Дніпро” та координатор проекту представник Міжнародної організації “Добробут громад”, які зазначили, що і надалі триватиме робота із реконструкції ферм сімейного типу на території району, що значно підвищить якість молока та  рівень життя населення та села.

Власник першої міні-ферми сімейного типу, голова родини Куценків, подякував усім присутнім за допомогу та запропонував дітям, як надії на майбутнє села та країни, перерізати червону стрічку, а потім запросив усіх присутніх оглянути ферму.

На міні-фермі Куценків уже є чотири корови, поступово планується  збільшення до десяти голів, що дасть можливість наростити і надої  молока.

Після огляду міні-ферми Куценків в с.Красному делегація від району переїхала в с.Приморське Скадовського району, де також було відкрито міні-ферму сімейного типу родин Мізєрових та Панько.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

126