У Бериславському районі пройшли урочисті збори, приурочені до 360-ї річниці Переяславської ради

Написано . в . Опубликовано в Культура

До 360-ї річниці Переяславської ради поблизу села Тягинки пройшло урочисте зібрання за участі голови районної державної адміністрації Юрія Сидоренка, заступника голови районної ради Наталі Стаднік, керівника апарату районної державної адміністрації Тетяни Юшко, начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Валерія Корибута та представників громадськості.

Не перший рік подія загальнодержавного масштабу відзначається на території Тягинської сільської ради, де розташований пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому, який у 1654 році скликав загальну військову раду у місті Переяславі (нині Переяслав-Хмельницький) для вирішення питання про взаємовідносини між Військом Запорізьким та Московською державою.

Згідно з Переяславськими домовленостями між гетьманом і царським урядом було укладено Березневі статті. У результаті Переяславської Ради та наступних перемовин між гетьманським та царським урядом було укладено воєнно-політичний союз двох держав — України та Московії.

Всього у день Переяславської ради присягу склали 284 особи. Від імені царя гетьману було вручено грамоту та знаки гетьманської влади: військовий прапор (хоругву), булаву та шапку.

«Ми не лише вшановуємо пам’ять наших славних предків, цінуючи їх вклад в державотворення України, а й самі йдемо їхнім шляхом і продовжуємо створювати умови для закладення міцного фундаменту дружби та співпраці українського та російського народів, які тісно поєднані історично та географічно, мають спільне культурно-етнічне коріння», — зазначив Юрій Сидоренко.

На завершення урочистостей керівники району поклали квіти до пам’ятника Богдана Хмельницького.

Обратная ссылка с вашего сайта

Оставьте комментарий

153